אלגוריתם פנדה: מה המשמעות שלו ואיך הוא משפיע על האתר שלך?

אם תשאלו בעלי אתרים או מקדמי אתרים על השינויים הדרמטיים ביותר שהכניסה גוגל באלגוריתם מנוע החיפוש שלה בתקופה האחרונה, אין ספק שעדכון הפנדה יגיע למקומות הראשונים ברשימה. את שמו של הדוב הסיני הנדיר מחליף במקרה הזה אלגוריתם ששינה את חוקי המשחק בעולם ה- seo והוא מתעדכן מספר פעמים בשנה. אז מה בדיוק המשמעות שלו ואיך הוא משפיע עלינו?

דירוג מחודש של תוצאות החיפוש

עדכון פנדה, אם לסכם במשפט אחד, מדבר על תוכן. AIR JORDAN 11 Manteau Parajumpers Femme Newport לראשונה בתולדות עדכוני האלגוריתם של גוגל תוכן איכותי באתר מקבל עדיפות. NIKE FREE 5.0 Nike Kd 9 מה זה אומר? עד פברואר 2011 תוצאות מנוע החיפוש של גוגל היו מלאות באתרי תוכן משוכפל, מה שנקרא web spam: אתרים בעלי ערך כמעט אפסי עבור הגולש, המציגים תוכן רדוד, מועתק ובאיכות נמוכה, המשמש מקדמי אתרים שעובדים בשיטות ה- black hat .

על מנת להציג לגולש את התוצאות הטובות ביותר בעת החיפוש, הוכנס העדכון המדובר (אשר נקרא על שם המהנדס שפיתח אותו, נבניט פנדה) מתוך מטרה לפגוע עד כמה שאפשר בדירוגם של אתרים כגון אלה. ULTRA BOOST

Mac Jones Jersey השלב הראשון בדרך לביצוע העדכון היה מחקר, בדיקה ומתן פרמטרים שונים של איכות למדגם מייצג של אתרים. Nike Roshe Run Motif Homme המסקנות והתובנות ממחקר זה תורגמו למדדי איכות ממוחשבים אותם בודק האלגוריתם בעת סריקת אתרים. Marcus Mariota canada goose jeunesse כל אתר מקבל ציון כלשהו על רמת האמינות שהוא מעביר (trust), העיצוב שלו, חווית המשתמש שלו, התוכן הקיים בו ואיכותו הכללית.

להישאר עם היד על הדופק

מיום עלייתו לאוויר של עדכון הפנדה, ב-24 בפברואר 2011 ועד היום, השפעתו ניכרת בכל האתרים ובכל השפות והמדינות. Joel Berry II North Carolina Tar Heels Jersey Canada Goose Solaris Parka בתחילה הפנדה לא בהכרח פגע באתרי spam כפי שהיה אמור לעשות, ועל פי המדדים המנחים אותו פגע דווקא באתרי תוכן גולשים, למשל. Jacoby Jones Jersey Tennessee Volunteers לכן מתעדכן האלגוריתם באופן קבוע, בערך פעם בחודש – על מנת ליצור את תמהיל הסיגנלים המנצח במלחמה באתרי ספאם ברחבי העולם. Patrick Chung מבחינתם של מקדמי ובעלי אתרים המשמעות היא להישאר מעודכנים כל הזמן ולפעול בהתאם לכל עדכון ועדכון.

מה גוגל מחשיבה כאתר בעל תוכן איכותי?

כפי שאנשי גוגל בעצמם מעדכנים בבלוג הזה, מטרתם לעזור לגולש למצוא את מה שהם מכנים high quality sites או בעברית – אתרים בעלי איכות גבוהה. NIKE AIR JORDAN 1 RETRO

Jayron Hosley איך הם עושים זאת? בעזרת פגיעה במיקומם של אתרים בעלי תוכן ירוד ומתן עדיפות לאתרים איכותיים. magasin asics New Balance 997 femme השאלה החשובה כאן היא מה גוגל מחשיבה כאתר בעל רמת trust גבוהה ובעל תוכן איכותי? בעזרת הנקודות המפורטות כאן אפשר לקבל אינדיקציה למה גוגל מחשיבה כתוכן או אתר איכותי:

  • האם המידע שהמאמרים באתר שלך מספקים הוא מהימן?
  • האם התחושה היא שכתב אותם מומחה בתחומו או שהם רדודים וחסרי עומק?
  • האם קיימים מאמרים דומים מאוד באתר, כשרק מילות מפתח שונות מפרידות ביניהם?
  • האם יש לתוכן באתר ערך מוסף אמיתי עבור הגולשים?
  • האם התוכן באתר עובר עריכה והגהה על מנת לשמור על רמה גבוהה?
  • האם היית מוסר את פרטי כרטיס האשראי שלך לאתר זה?
  • האם לאתר יש סמכות (authority) בתחום בו הוא עוסק?
  • האם היית ממליץ על אתר או מאמר זה לחבריך?
  • האם יש לך תחושה שיש יותר מידי פרסומות או מודעות באתר שמפריעות לחוויית המשתמש?
  • האם יש סיכוי שגולשים יתלוננו על התוכן במוצג באתר?

איך מעלים את רמת האיכות באתר?

ובכן, בהתחשב בכל מדדי האיכות שגוגל פרסמה, אם ברצונך להעלות את דירוג האתר שלך בתוצאות החיפוש, המסקנה המתבקשת היא אחת: יש להשקיע בתוכן מקורי (unique) ואיכותי באתר, כזה שאינו מועתק משום גורם, שיש לו ערך מוסף אמיתי לגולש ושהניראות שלו היא טובה (חלוקה לפסקאות, כתיב נכון, הגהה, עריכה לטקסטים וכו').

מאמר זה סגור לתגובות

פרטי התקשרות

כתובת: מדינת היהודים 60, הרצליה פיתוח.

עקוב אחרינו

אנחנו בפייסבוק