אפליקציה לנייד – המתכון לבניית תכנית עסקית טובה

כאשר אתה יושב לבנות את התכנית העסקית ליישום חדש (אפליקציה לנייד), ובעצם לכל שירות תוכנה מבוסס אינטרנט, יש כמה אלמנטים מהותיים שתצטרך להכליל בתכנית העסקית שלך. Nike Air Max Uptempo כל תכנית עסקית לכל סוג של עסק, כוללת מדדים קבועים וחיוניים כגון תחזית מכירות, רווח והפסד, תזרים מזומנים ומאזן, אך בעולם התזזיתי של הצגת תוכנית עסקית לאפליקציות נדרש מעבר לאלמנטים אלה גם מדדים ייחודיים לתחום הדינמי ולמודלים העסקיים של יישומים ניידים ושירותים מבוססי גלישה, שחשוב מאד לוודא את הוספתם לתכנית העסקית שלך, כדי שהיא תהיה אמינה והגיונית. Nike Air Foamposite Pro מדדים אלה כוללים תחזיות של תנועה (כלומר היקף החשיפה של האפליקציה למשתמשיה) ומדדי הזרימה והמידול העסקי, שבמהותם הינם מאד שונים ממודלים עסקיים מן העולם הישן. ראשית תחזיות התנועה (Traffic) –

  1. תנועה חזויה (Projected Traffic). זוהי התחזית היעילה והמוכרת ביותר להעריך את כמות המבקרים הייחודיים העתידיים לחודש באפליקציה (Unique visitors per month). חיזוי ומעקב אחר ערך זה לאורך הזמן הוא חיוני. Curry Due Gs כמובן, גם פקטור הביקורים (Visits) שימושי, משום שהשילוב של ביקורים ומבקרים ייחודיים מהווה אינדיקציה להיקף הביקורים החוזרים, אשר כמובן יהווה פרמטר חשוב בחישוב השווי האמיתי של כל לקוח (Life time value), מאידך – פגיעות או Hits, כפי שנהגנו לכנות אותם בשנות ה-90, הם כבר לא מדד מקובל.

במידול עסקי מבוסס פרסום, גם הזמן הממוצע באפליקציה או באתר ומספר הדפים הנצפים יהוו אינדיקטור שימושי לחישובי הרווח הצפויים. Nike Air Max 90 Femme Noir Et Blanc  

  1. נטישה (Churn).

מדד הנטישה הינו אינדיקטור של אחוזי המנויים בתשלום ובחינם אשר נשרו לחודש מן השירות. יש המחשבים את ממוצע החודשים עד לנטישת הלקוח, וכך אוספים את מדד ערך חיי הלקוח, אותו Life Time Value (או LTV) עליו נרחיב בהמשך ושהינו חיוני בחישוב בהכנסה הצפוייה מכל לקוח. בפועל מדובר בשני צדדים של אותו המטבע.  

  1. המרות (Conversions).

המרה מתרחשת כאשר משתמש (או גולש) מבצע פעולה שהגדרנו כבעלת ערך (כגון הרשמה לשירות, רכישת רשיון או מוצר, מתן פרטים או Share ברשת החברתית האהובה עליו). לדוגמא, במידול עסקי מבוסס Freemium (חונמה? 🙂 מדד ההמרה המשמעותי יהיה אחוזי ההמרה של רכישת תוספות (In-App Purchases) לביקור, ובמידול עסקי מבוסס מסחר אלקטרוני, יהיה זה אחוז ההמרה של גולש לרכישת מוצרים לביקור. Joe Vellano   בנוסף לתחזיות התנועה, גם מדדי הזרימה והמידול העסקי חיוניים:

  1. ערך החיים של הלקוח (LTV). הקשור כאמור באופן הדוק למדדי הנטישה – ומהווה בפועל את הכפלת ההכנסה הממוצעת ממנוי בחודש במספר החודשים הממוצע שמנוי משלם לקבלת השירות.

 

  1. עלות רכישת לקוח (Customer Acquisition Cost). הכולל את עלויות התשלום על קליק (CPC) ומאמצי שיווק האחרים המתבצעים בממוצע להשגת לקוח. על ידי חלוקת עלויות השיווק והמכירות במספר הלקוחות, אנו מאתרים את עלות רכישתו של לקוח אחד.
  2. קצב שריפה (Burn Rate). אומדן זה מייצג את כמות הכסף לחודש שעימה ניתן להישאר בעסקים. סך זה צריך לכלול משכורות צפויות, תקורה, שיווק, וכד'. קצב השריפה בד"כ משתנה וגדל ככל שהעסק מתפתח. מתוך נתון זה יש לעקוב בזהירות אחר אורכו של מסלול ההמראה (Runway), העונה על השאלה "כמה חודשים של קצב שריפה נמצאים ביתרות המזומנים", והוא בפועל מייצג את אורך הנשימה של הארגון.

 

  1. הכנסות (Revenues). לכאורה מדובר במדד בסיסי ביוצר, שכן תחזית המכירות כבר צריכה לאפשר את חישובן של ההכנסות. ADIDAS YEEZY BOOST 350 אך כדאי להתייחס אליו בנפרד כי מדד חשוב זה הינו שימושי מאוד בבחינת גודל העסק והתזרים שלו. סך זה לא אמור לכלול השקעות או הלוואות לעסק, אלא מנויים, מכירות והכנסות משירותים, פחות עלות מכירתם. Houston Cougars Jerseys בפועל, מדד זה מהווה השלכה של כמה כסף נכנס לחשבון הפעיל של העסק בכל חודש.

  יש לזכור כי תחזיות עסקיות אלה הינן בסופו של דבר תחזיות, וכי כל תכנית עסקית טובה כוללת בסופו של דבר ניחושים (Educated guesses), שמפרטים את ההנחות וכוחות הפועלים על מספרים אלה, ואיך הם צפויים להשתנות בעתיד. Donne Scarpe Air Jordan 6 תוכנית עסקית סבירה צריכה לכלול את כל התחזיות הללו לכל חודש בחודש עבור השנה או השנתיים הקרובות, ועד להגעה לנקודות האיזון המשמעויות שבחיי החברה –

  • איזון רווח והפסד – בו החברה מתחילה להיות מדי חודש רווחית
  • איזון ההשקעה – בו לחברה מספיק כסף זמין, המאפשר לה – אם תרצה – להחזיר את ההשקעות וההלוואות שהביאו אותה למקום זה.

בדרך כלל בחינתו של השינוי לאורך הזמן משמעותי יותר מן המספר הגולמי המפורט לכל רגע נתון, והדרך הטובה ביותר לחזק כל תחזית , מלבד להראות את אמיתותן ותוקפן של הנחות היסוד המפורטות תחת כל תחזית, היא להראות כי הקו הצפוי לעתיד נראה אמין והגיוני בהשוואה לקו מן התקופה האחרונה.     שירותי הייעוץ עסקי והשיווק המקוון שאנו במאצ' מרקטינג מציעים להקמת העסק שלהם, כוללים את יישום הידע העסקי והניסיון, כשהוא מכוון במיוחד לצרכיו של הסטארט אפ הישראלי המעוניין בפריצה, כדי לאפשר יצירתה וקידומה של תוכנית עסקית לשם הצגתה למשקיעים פוטנציאליים, ולאיתור שותפים אסטרטגיים או השקעה מוסדית או פרטית והצגת תמונה מלאה ומושכת של הפעילות המתוכננת. חשוב לדעת להפוך את השיווק ממכשול ליתרון, והרי אין זה סוד כי יותר מ -70% מכלל חברות הזנק נכשלות בגלל אסטרטגיית השיווק שלהם. בניית תוכנית עסקית ואסטרטגיה שיווקית נכונה, כמו גם גיוס צוות שיווק מיומן ומנוסה אינה משימה טריוויאלית כלל וכלל. Canada Goose Gilet Femme אנו יודעים לספק ללקוחותינו שירותים הנעים על המנעד שבין האסטרטגיה הייחודית לארגון בצד אחד, ועד לביצוע הטקטי בצד השני. Parajumpers Pas Cher   במסגרת שירות ה-CMO שלנו לחברות הזנק ישראליות, אנו מספקים את התובנות שיעזרו לצוות הניהול להגדיר את כיווני הפעילות הרצויים ולשפר את התפוקה והיעילות של הארגון הצעיר, פעילות מבוססת מחקר ספציפי ומידע שיווקי המאפשרת את התכנון האסטרטגי בתחום השיווק המקוון, בחירת המשאבים האנושיים והטכנולוגיים הנכונים, הקמת תשתיות השיווק, הפעלת הקמפיינים השיווקיים ניהולם ומדידתם.

מאמר זה סגור לתגובות

פרטי התקשרות

כתובת: מדינת היהודים 60, הרצליה פיתוח.

עקוב אחרינו

אנחנו בפייסבוק