מבוא לתוכניות שותפים באינטרנט

עם כתיבת הפוסט הזה אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שגם אתה, כבעל עסק, בוודאי שמעת את המושג שיווק תוכניות שותפים באינטרנט, אבל לא בדיוק ידעת על מה מדובר או איך בדיוק אמור הדבר הזה לתרום לעסק שלך. אז עוד לפני שניכנס לעובי הקורה, הנה לפניך מבוא קצר שמסביר מה היא תכנית שותפים, מה היתרונות שלה ולמה כדאי לך, כבעל עסק, לשקול ברצינות את האפיק השיווקי הזה:

מה זה תוכניות שותפים?

תוכנית שותפים, או באנגליתprogram Affiliate , היא מודל עסקי שמחבר בין מוצר או אתר של בעל עסק מסוים לבין תנועת גולשים (לקוחות פוטנציאליים) שנמצאת ברשת. New Balance 990 femme את החיבור בין העסק לבין הגולשים מייצר ה'שותף': איש שיווק והפצה באינטרנט שבעזרת כלים, ידע מקצועי , אתרים או בלוגים שברשותו, הוא יכול לשלוח טראפיק (תנועת גולשים) לאתר של בעל העסק. Canada Goose Yukon Bomber כמובן שאף אחד לא עובד בחינם, ולכן אותו משווק יקבל עמלה שסוכמה מראש על כל מכירה או פעולה שהתבצעה באתר העסק, בזכות התנועה שהוא הביא.

על מה משלם בית העסק עמלה למשווק?

לכל עסק יש צרכים שונים ובהתאם לכך נקבעות הפעולות שעליהן יתוגמל המשווק. Air Jordan Retro 7 חלק מבתי העסק יתגמלו שותפים עם כל קניה שהתבצעה באתר, בעוד אחרים יתגמלו שותפים על כל גולש שמילא טופס פרטים אישיים, נרשם להטבה או שירות כלשהו, הוריד תכנים וקבצים ועוד. Manteau Parajumpers Femme Newport בעזרת אמצעים טכנולוגיים כאלה ואחרים ניתן לדעת במדויק מה היה הנתיב שביצע הגולש באתר של בית העסק ודרך איזה משווק הוא הגיע ומאיפה. Canada Goose Snow Mantra Parka בעזרת כלים אלו יקבל כל שותף את העמלה המדויקת שמגיעה לו.

מה היתרונות של השיטה ולמי זה טוב?

בניגוד לשיטות פרסום מסורתיות כאן מדובר על win win situation – מצב שבו כולם מרוויחים: אם בעבר נהגו בתי עסק לשווק את עצמם בעזרת משרדי פרסום, קמפיינים ותקציבי ענק, היום הם פונים יותר ויותר ללקוחות הפוטנציאליים שנמצאים ברשת, מבלי לקחת יותר מידי סיכונים כספיים. Adidas NMD Homme היות ובמודל תוכניות השותפים משלם בעל העסק רק על ביצוע בפועל של פעולה ברורה שהוגדרה מראש, הוא לא מסתכן בהוצאות כלכליות על פרסום בטלוויזיה, למשל, שאינו מדיד באופן ישיר והשפעותיו לא ברורות.

ומה קורה בצד של המשווק? תפקידו הוא לתווך בין הגולשים לבין העסק. Air Max 2016 Hombre אם הוא אכן עושה זאת בצורה נכונה והגולשים אכן מבצעים את אותה פעולה שבה מעוניין בעל העסק, הרי ששכרו יהיה בהתאם לסך כל הפעולות שבוצעו בפועל – מאוד פשוט.

אז איך זה עובד?

בארץ, ובעיקר בחו"ל, קיימות רשתות שותפים שמשמשות פלטפורמת תיווך בין המשווק (בעגה המקצועית ה- publisher או ה- affiliate) לבין בעל העסק ( mechant, advertizer, vendor ). NIKE CORTEZ לא משנה איזה כובע אתה חובש, בשני המקרים עליך להירשם לרשת שותפים כזו, שבה מרוכזות מרבית האופציות לממש את המודל העסקי הזה.

אותן רשתות מספקות ממשקי ניהול ובקרה על כל קמפיין, וגם לינק בלעדי לכל affiliate אשר בעזרתו ניתן לדעת במדויק איזה פעולות ביצעו גולשים באתר ה – merchant , ומה גובה העמלה החודשית שעליו לקבל. Parajumpers Masterpiece Long Parka התנועה לאתר העסק יכולה לבוא מקמפיין ppc (pay per click- תשלום פר קליק), pps (pay per sale- תשלום פר מכירה), ppl (pay per lead- תשלום על מילוי טופס פרטים ליצירת קשר) או ppa (pay per action- תשלום על פעולה כגון הורדת תוכנה, משחק או קובץ, או כל פעולה אחרת שהיא לא הקלקה, רכישה כלשהי או השארת פרטים)

רשתות שותפים

כל נושא תוכניות השיתופים הפך לחלק אינטגראלי בשיווק שמעבר לים ולכן קיימות בחו"ל רשתות שיתופים רבות.

השב

פרטי התקשרות

כתובת: מדינת היהודים 60, הרצליה פיתוח.

עקוב אחרינו

אנחנו בפייסבוק