קידום אורגני של אתרים לטלפונים ניידים (Mobile SEO)

המלצותיה החדשות של גוגל לקידום אורגני של אתרים לטלפונים ניידים (Mobile SEO)

ינואר 2014

כבר מאז יוני 2013 אנחנו שומעים על העצות החדשות של גוגל ל​​קידום אתרים סלולריים (Mobile Search Engine Optimization). Parajumpers Lightweight Simona 6 Doudoune זהו נושא משמעותי ביותר מאז שמשתמשים מבצעים יותר ויותר חיפושים ניידים ותנועת ה-SEO הניידת של אתרים עלולה להתדרדר אם הם מקבלים חוויית משתמש שמבחינתה של גוגל אינה נכונה, Navy Midshipmen כמוסבר להלן.

בעדכון האחרון (דצמבר 2013), גוגל שוב הדגישה את חשיבותה של חווית משתמש חלקה בגלישה מנייד על ידי שחרור כלי חדש המסייע לבעלי האתר לבחון טעויות קידום אתרים סלולריים. כדאי גם לבצע השוואה בין התנועה האורגנית מניידים או ממחשבים שולחניים בניתוח האנליטיקס של האתר, כדי לראות אם אתה מפסיד ביקורים של גולשים סלולוריים המגיעים מקידום אורגני נייד.

ראו את הפלט מהכלי החדש של גוגל למנהלי אתרים שנלקח מההכרזה החדשה של גוגל:

mseo1

 

במהלך השנים האחרונות ראינו כי עצותיה של גוגל לקידום אתרים סלולריים השתנו ככל שהאפשרויות הטכניות לניהול חוויות המשתמש בנייד השתפרו. בתחילה, העצה הייתה ליצור אתרים סלולריים ספציפיים על גבי סאב-דומיין נפרד, Timberland Pas Cher למשל http://m.company.com ולהודיע ​​לגוגל עליהם באמצעות מפות אתר ספציפיות לאתרים ניידים הנותנים גישה ישירה לסורק של Googlebot-Mobile.

לפני כשנה, גוגל עדכנה את המלצותיה לבניית אתרים המותאמים לסמארטפונים, וציינה כי גוגל תומכת בשלוש תצורות קידום אתרים סלולריים:

  1. אתרים המשתמשים בעיצוב מגיב (Responsive web design), כלומר אתרים שישמשו את כל המכשירים על אותה כתובת, Jordan Eclipse המשרתים את אותו קוד HTML לכל המכשירים ומשתמש רק ב-CSS כדי לשנות את האופן בו הדף מוצג במכשיר. זו התצורה המומלצת של גוגל .
  2. אתרים המשרתים את כל המכשירים באותה קבוצה של כתובות אתרים, אבל עבור כל כתובת אתר יוגש HTML שונה (ו-CSS שונה), בהתאם לזיהוי סוכן המשתמש (User agent) שולחן עבודה או מכשיר נייד.
  3. אתרים שיש להם אתרים ניידים ושולחניים נפרדים.

כפי שניתן לראות זו היתה הפעם הראשונה בה בגוגל נתנו המלצה ברורה לשימוש בכתובת URL אחת לכל התוכן המבוסס על עיצוב רספונסיבי, אלה מוסברים בדפי ההדרכה למנהלי אתרים של גוגל על בניית אתרים מותאמי-Mobile.

הטעויות מהם כדאי להימנע באתרים סלולריים

ההמלצה האחרונה היא שימושית גם בכך שהיא מפרטת את הטעויות מהם כדאי להימנע ושעלולות להשפיע על הדירוג הנייד של האתר:

  1. הפניות פגומות (Faulty redirects). לדוגמא, הפנייה לדף הבית ולא לדף התוכן הרלוונטי. Asics Homme לדוגמא:mseo2

מצד אחד גוגל לא תהיה מסוגלת לזהות טעויות כאלה באופן ישיר, שכן אין קוד שגיאה שנוצר, Canada Goose Constable Parka ומצד שני ידוע כי גוגל יודעת להבחין בין לחיצות קצרות וקליקים ארוכים, כלומר בין לחיצות קצרות בהן אנשים מחפשים ולאחר מכן מחפשים שוב באופן מיידי, כי הם לא מוצאים תוכן רלוונטי (בניגוד ללחיצות ארוכות בהן אנשים מחפשים, נכנסים לאתר ולא חוזרים לבצע חיפוש במשך זמן מה), נתוני צד שרת אלה מדויקים יותר משיעור הנטישה (Bounce rate) באנליטיקס, שאינם משמשים את גוגל (כמו יתר נתוני Google Analytics) במסגרת ניתוח קידום אורגני של אתר.

2. שגיאות 404. לדוגמא, במצב בו משתמש נייד מופנה לדף לא נמצא 404 בגלל המכשיר בו הוא משתמש.

3. שגיאות Googlebot-Mobile. לדוגמא הפניה ללולאות אינסופיות, כך שהרובוט אינו יכול לסרוק את האתר הסלולרי.

4. וידאו שאינו מוצג באתרים סלולריים. שימוש ב- HTML5 אמור לפטור בעיה זו, Nike Hurley שיכולה להוביל לעלייה בקליקים קצרים.

5. התיוג המראה את הקשר בין האתר הנייד והשולחני אינו במקום. מדובר בבעיה עלולה לעלות כשנוקטים בתצורה השלישית בה האתר השולחני והנייד נפרדים. Asics Gel Nimbus 18 Homme גוגל מסבירה איך יש לסמן ולתייג עם rel=”canonical’ and rel=’alternate’ כפי שמוצג כאן:

mseo3

שימוש באנליטיקס כדי לבדוק שאתה לא עושה את הטעויות האלה

ראשית יש להחיל סגמנטים נפרדים באנליטיקס לתנועה הניידת והרגילה. מאז שגוגל ציינה כי יש פוטנציאל לדירוגים שונים עבור חיפושים מנייד, יש לבודד את תוצאות קידום האתרים מניידים ולבדוק שאתה מקבל כאן את נפח התנועה שאתה מצפה לו. nike air max thea uomo כך יש ליישם את החלת הסגמנטים המתקדמים כדי להפריד את התנועה הניידת הטבעית ואת מילות מפתח ב-Google Analytics:

mseo4

יש לבדוק את התנועה מוטית המותג (Brand traffic) והאחרת שאתה מקבל מניידים, Classic Timberland Bottes ולוודא כי היא לפחות עקבית בנפחים עם תנועת גולשי שולחן העבודה שלך. מעבר לכך יש לבדוק את האיכות והערך של תנועה זו גם במונחים של שיעורי המרה והכנסות, אף שיש בד"כ לצפות לשיעורי המרה נמוכים יותר ממכשירי טלפון חכם, כפי שרואים בטבלה הבאה.

mseo5

לפרטים נוספים בנוגע לעיצוב רספונסיבי, ולבנייה של אתרים המיועדים לגלישה ממכשירים ניידים,

מאמר זה סגור לתגובות

פרטי התקשרות

כתובת: מדינת היהודים 60, הרצליה פיתוח.

עקוב אחרינו

אנחנו בפייסבוק